اطلاعات کامل یخچال فریزر برتینو

طراحی ایتالیا ، قطعات کره ای

جرئیات تولید و ساخت یخچال فریزر برتینو

در حال حاضر برندهای مختلف تولید لوازم خانگی و یخچال فریزر در بازار ایران در حال رقابت هستند که یکی از معتبرترین آنها یخچال فریزر برتینو است. یخچال فریزر برتینو در مدل های جدید تولیدی خود پا را از سقف محصولات یخچال فریزر داخلی فراتر گذاشته و در حاضر ادعای رقابت با محصولات خارجی موجود در بازار ایران را دارد.

معیارهای مختلفی برای انتخاب بهترین برند یخچال فریزر وجود دارد که در زمان خرید و انتخاب باید به آنها توجه نماییم. در این متن قصد داریم معیارهای انتخاب بهترین یخچال فریزر را با هم مرور نماییم و مشخصات کامل یخچال فریزر برتینو را نیز با جزییات کامل بیان کنیم.

 • کیفیت ساخت

اولین و مهم ترین معیار انتخاب بهترین برند یخچال فریزر برای خرید کیفیت ساخت آن می باشد. کیفیت ساخت یخچال فریزر یک عبارت کلی است. این عبارت را برای بررسی موارد فنی و دقیق باید به جزئیات ریزتری تقسیم بندی نماییم.

 • قطعات الکترونیکی

قطعات الکترونیک که مهمترین آن برد کنترل آن است ساخت کره جنوبی بوده و از بهترین کمپانی های کره ای وارد کشور می شود. برتینو به کارخانه ای که برای الجی و سامسونگ برد کنترل یخچال تولید می کند، از همان کارخانه سفارش برد برای محصولات خود را داده است تا بهترین کیفیت را به شما ارائه نماید. با این سیستم، خیالتان بابت کیفیت قسمت الکترونیکی یخچال راحت باشد.

 • خط تولید

یکی از مهم ترین عواملی که ممکن است در کیفیت ساخت همه مراحل تولید یک یخچال فریزر با کیفیت مانند یخچال فریزر برتینو موثر است، خط تولید آن است. بسیاری از شرکت ها و برند های داخلی از این نکته غافل شده و خیلی به آن اهمیت نمی دهند. خط تولید یخچال فریزر برتینو کاملا ایتالیایی بوده و همه مراحل تولید یخچال برتینو با ماشین آلات ایتالیایی انجام می گیرد.

 • لایه بیرونی

اگر بدنه اصلی یخچال ها را به سه قسمت بیرونی، داخلی و میانی تقسیم کنیم، هر کدام از آنها جزییات دقیقی برای ساخت و تولید لازم دارند. درباره قسمت بیرونی نکات مهمی وجود دارد که باید در هنگام خرید باید به آنها دقت نمایید.

در تولید یخچال فریزر برتینو ورق بیرونی لازم برای تولید قسمت بیرونی مستقیما از کره وارد می شود. شما در هنگام خرید یخچال فریزر Bertino روی سلفون بدوه روی یخچال می توانید ساخت کره را ببینید.

ورقهای مورد استفاده در تولید یخچال فریزرهای برتینو مستقیما از شرکت دونگکوک کره جنوبی وارد می شوند.کارخانه فولاد سازی یخچال

لازم به توضیح است که  کارخانه ای که خط تولید یخچال برتینو در آن قرار گرفته است یکی از بزرگترین وارد کننده های ورق یخچال از کره هست و خیلی از کارخانه های دیگه ورق مورد نیازشان را از کارخانه برتینو تهیه می کنند. ورق یخچال کاملا اتوماتیک بدون دخالت دست با دقت فوق العاده بالا به صورت یک تکه خم میشود که این همان تکنولوژی “یوبن “هست که قبلا در موردش توضیح داده بودیم.

در شکل زیر می توانید سرپوش رول ورق که روی برچسب آن  عبارت “made in korea”  حک شده را مشاهده نمایید.

کارخانه برتینو ورق یخچال

در تولید بسیاری از یخچالها خصوصا تولید داخل، از جوش دادن سه ورق به عنوان سقف و ورقهای طرفین ، لایه بیرونی یخچال را تشکیل می دهند. این نوع مونتاژ ورق باعث می شود به مرور زمان جای این جوشها دچار زنگ زدگی یا ترک شوند و عایق بودن یخچال از بین برود و ظاهر محصول نیز شکل بدی پیدا می کند.

در کارخانه تولید یخچال Bertino برای ساخت انواع یخچال ، اعم از یخچال فریزر دوقلو و یخچال فریزر ساید بای ساید ، این ورقهای کره ای با ماشین آلات ایتالیایی رول فرمینگ، بصورت u شکل در آمده و قسمت بیرونی یخچال فریزر برتینو را می سازد. یعنی ورق کامل خم خورده و سه وجه طرفین و سقف یخچال را بدون هر گونه جوش تشکیل می هند.

ضمنا بسیاری از کارخانه ها از ورق های معمولی با یک لایه رنگ روی آن استفاده می نمایند. این ورق ها به مرور دچار زنگ زدگی می شود.

ورقهای مورد استفاده در یخچال فریزر های برتینو از ورق خودرنگ ( پیش رنگ) کره ای استفاده می شود و  تا ۲۰ سال تغییر رنگ و رنگ پریدگی پیدا نمی کنند.

 • لایه میانی

لایه میانی در وقاع عامل اصلی در عایق سازی یخچال است. معمولا این لایه با استفاده از فوم های بسیار با کیفیت به درون ۲ لایه بیرونی و درونی یخچال تزریق می شود. باید دقت شود که این فوم به همه نقاط خالی دو لایه نفوذ نماید. عامل اصلی تعیین گرید انرژی یخچال، این لایه است. به علت اینکه با دستگاه های ایتالیایی این فوم تزیرق می شود، فوم با فشار زیاد به تمام فضای خالی میانی تزریق می شوند و تمام نقاط پر می شوند.

لازم به ذکر است که استفاده از فوم بی کیفیت باعث بالا رفتن مصرف برق یخچال و گرم شدن سریع یخچال می شود. فوم با کیفیت باعث میشود مثلا بعد از قطع شدن برق تا ساعتها سرمای داخل یخچال به علت عایق درجه یک، حفظ شود.

فوم در تولید یخچال فریزر برتینو از کره وارد شده و به بهترین نحو در بدنه اصلی یخچال تزریق می شود. جالب است بدانید که حتی خط تزریق فوم در یخچال فریزر برتینو ایتالیایی است.

جالب است بدانید که مهمترین چیز در ساخت یک یخچال وزن فوم و تراکم آن و  مواد سازنده ی فوم هستند . برخلاف تصور اکثریت که مهترین قسمت یخچال را موتور آن میدانند . وزن و مقدار فومی که بین وان Abs  تزریق میشود ۱۲ کیلو گرم است که بالاترین میزان تزریق فوم صورت میگیرد. جنس فوم از مواد model هست یعنی بهترین مواد موجود در بازار جهانی. توجه کنید  این مواد هم کره ای هست  که در دستگاه های خاصی تبدیل به فوم مایع میشود و تزریق میشود داخل بدنه یخچال و در اخر دو ورقه به هم پرس میشوند.
نکته
اگر میخواهید متوجه بشوید که یخچالی به اندازه کافی فوم دارد یا خیر میتوانید وان داخلی را محکم فشار بدید. اگر فوم به اندازه کافی تزریق شده باشد هیچگونه تو رفتگی یا انعطافی نباید ببینید . میتوانید این کار را روی یخچال برتینو امتحان کنید و نتیجه را ببینید.
در شکل زیر مواد اولیه فوم که روی آن عبارت Made in Korea حک شده را می توانید ببینید:
فوم یخچال برتینو
 • لایه داخلی

برای تولید یخچال فریزر برتینو گرانول جنس نانو از کره وارد شده و بعد از تبدیل به ورق برای تولید وان و ABS یخچال فریزر برتینو استفاده می شود. این جنس باعث حفظ سرمای یخچال و بالا رفتن گرید انرژی یخچال فریزر خواهد شد.

استفاده از ABS ضعیف و با مواد غیر نانو باعث می شود در دراز مدت بدنه داخلی آن کپک زده و بوی بدی را از خود ساطع نماید. موردی که احتمالا در بسیاری از برندهای تولید یخچال داخلی به آن برخورد کرده اید. برخی از برندها حتی با ذوب اضافه های گرانول به جا مانده برای تولید یخچال های دیگر خود از آنها استفاده می نمایند. کاری که کیفیت ABS ها را دوباره به شدت کاهش می دهد. کیفیت بد ABS باعث می شود بعد از چند سال استفاده، رنگ سفید داخل یخچال به زردی می گراید.

منظور از ABS مواد پلاستیکی وان داخلی یخچال می باشد که شما به رنگ سفید میبینید.  توجه کنید که خط تولید ما، تنها خط تولیدی هست که خودش مواد اولیه را به ورقه های ABS تبدیل میکند . مواد پلاستیکی مثل دانه های برنج وارد یک دستگاه میشوند و تبدیل به ورقه های ABS میشوند . جالب است بدانید که این مواد کلا از کشور کره وارد می شوند. در شکل زیر میتوانید روی بسته بندی ها کلمه Made in Korea را ببینید.

کارخانه برتینو
موتور یخچال فریزر برتینو

موتورهای متفاوتی در برندهای مختلف یخچال سازی داخلی استفاده می شود. یکی از راه های تشخیص بهترین برند امتحان سر و صدای ایجاد شده موتور آن است. استاندارد دسی بل سر و صدای موتور یخچال ها حدود ۴۵ دسی بل است. این میزان صدا، سر و صدای ایجاد شده در یک مکالمه آرام است. موتور یخچال فریزر برتینو تحت لیسانس کره می باشد. حتی یک مورد شکایت از این موتور بسیار عالی نیز ثبت نشده است. ما در کارخانه یخچال Bertino برای ۵ سال گارانتی تعویض بدون قید و شرط موتور یخچال فریزر برتینو را ارائه می نماییم.

مزایای یخچال فریزر برتینو در کیفیت ساخت نسبت به برندهای دیگر:

 • استفاده از ورق u شکل در تولید لایه بیرونی یخچال باعث یکپارچه شدن لایه بیرونی یخچال شده و باعث می شود انرژی کمتری از آن خارج شود.
 • با استفاده از دستگاه های تزریق فوم قدرتمند، فوم لازم برای تزریق در لایه میانی به راحتی در همه نقاط آن پخش شده و عایق بسیار خوبی برای یخچال خواهد شد. این امر باعث می شود که سرمای یخچال تا حد زیادی حفظ شده و شما بعد از قطع برق نیز تا ساعات زیادی نگران مواد داخل آن نباشید.
 • در تولید یخچال فریزر با سه لایه ورق فوم تزریق شده به گوشه کنار ورق ها راه پیدا نمی کند. این یخچال ها حدود ۱ ساعت پس از قطع برق تمام سرمای خود را از دست می دهند و عملا بی استفاده هستند.
 • ورق با کیفیت کره ای در لایه بیرونی برای سال ها یخچال فریزر برتینو را بیمه می نماید.
 • استفاده از یخچال فریزر برتینو در مناطق مرطوب بهترین گزینه برای شما می باشد. زیرا لایه بیرونی آن به هیچ وجه دچار زنگ زدگی نخواهد شد.
 • فوم تزریق شده در یخچال فریزر برتینو ۸ کیلوگرم از بهترین نوع فوم کره ای می باشد. شما این فوم را در بسیاری از برندها به میزان ۵ کیلوگرم خواهید داشت.
 • لایه داخلی و ABS یخچال فریزر برتینو از بهترین مواد خام وارداتی کره ای تشکیل شده که به هیچوجه کپک نمی زند و بو نمی گیرد.
 • گارانتی تعویض ۵ ساله بدون قید و شرط موتور یخچال فریزر برتینو به خاطر اطمینان ما به این موتور با کیفیت است.
 • طراحی لولای درب مخفی در یخچال فریزر برتینو علاوه بر افزایش زیبایی آن از لحاظ ظاهری، فضای اضافی اشغال شده توسط برندهای دیگر را نیز از یخچال فریزر برتینو کم می کند.
 • جاداری یخچال فریزر برتینو

یخچال فریزر برتینو

اگر گشتی در قیمت های انواع مدل های یخچال، اعم از یخچال فریزر دو قلو و یا یخچال فریزر ساید بای ساید و اندازه های مختلف آن بزنید، متوجه اهمیت جادار بودن یخچال فریزر خواهید شد. یک یخچال فریزر خوب باید جادار باشد و در آن برای نیازهای مختلف خانواده فضای مناسبی طراحی شده باشد. صرف تولید چشم بسته یک یخچال از آن بهترین برند را نخواهد ساخت.

یخچال فریزر برتینو با قفسه های مختلف قابل تنظیم برای موارد مختلف بسیار جادار بوده و شما می توانید جادار بودن یخچال فریزر برتینو را در شاید ۲ الی ۳ سایز بزرگتر در برندهای دیگر ببینید. توجه و دقت به نیازهای خانواده باعث تولید یک هنر در طراحی یخچال فریزر برتینو شده است.

مزایای یخچال فریزر برتینو در جاداری نسبت به برندهای دیگر:

 • تعبیه محل مناسب برای بطری ها در یخچال فریزر برتینو، هم بصورت افقی و هم بصورت عمودی و با امکان جابجایی و تنظیم این شلف ها از ویژگی های بارز یخچال فریزر برتینو است.
 • فضای ایجاد شده با عمق بالا در قفسه های یخچال فریزر برتینو آن را برای استفاده ظرف های مختلف مواد غذایی در اندازه های مختلف آسان نموده است.
 • جای مناسب برای میوه ها و سبزیجات نیز در یخچال فریزر برتینو به حجم لازم تعبیه شده که احتمالا در برندهای مختلف شما نصف این فضا را در اختیار خواهید داشت.
 • آپشن های مختلف

در دنیای مدرن امروزی وجود آپشن های مختلف و هوشمند سازی در یخچال فریزر ها یک امر طبیعی است که زندگی را برای بشر آسانتر نماید. البته منظور ما از آپشن های مختلف، برخی جزئیات تزئینی و به درد نخور نیست که در برخی از محصولات فقط نام آن قرار داده شده و هیچ استفاده ای ندارند. آپشن ها موجود در بهترین برند یخچال باید برای کاربردهای مختلف و متناسب با نیاز مردم طراحی شده باشد.

مزایای یخچال فریزر Bertino در طراحی آپشن های کاربردی:

 • لاستیک های درب آنتی باکتریال با بهترین کیفیت که عایق شدن یخچال Bertino را کاملا تضمین نموده و هیچ تبادل گرمایی با بیرون نخواهد داشت.
 • سیستم نام آشنا و کره ای ۱۰۰% بدون برفک و نوفراست که یخچال فریزر Bertino را ۱۰۰ % بدون برفک نموده است.

 • برد اصلی و مدارها و سیستم کاملا هوشمند کره ای در یخچال فریزر برتینو.
 • مخزن آب قابل شستشو در یخچال فریزر برتینو برخلاف یخچال هایی که به آب شهری وصل شده و پس از مدتی با رسوبات زیادی آلوده می شوند، یک مزیت بزرگ است.
 • قفسه های فریزر یخچال فریزر Bertino قابل تنظیم می باشند. این ویژگی به شما اجازه می دهد که بتوانید با یک یخچال در یاز کوچکتر، فضای لازم و موجود در سایزهای بزرگتر را تجربه نمایید.
 • LED داخلی یخچال برتینو نور را به صورت کاملا یکنواخت در یخچال منتشر می نماید.
 • سیستم یخساز دستی در یخچال Bertino این امکان را به شما می دهد که همیشه از سرمای یخ برخوردار باشید.
 • محفظه Fresh که به شما اجازه می دهد با تنظیم رطوبت آن، میوه ها و سبزیجات خود را تازه نگهداری کرده و طول عمر آنها را افزایش دهید.

 • بوگیر یا کربن فعال ذغالی گرانولی استفاده شده در یخچال برتینو یک هدیه بزرگ برای شما است که این مشکل بزرگ را در انواع برندهای مختلف داخلی حس می کنید.
 • وجود سیستم سرمایش سه بعدی ۳D Cooling که باعث پخش یکنواخت سرما در کل یخچال می شود و سیستم سرمایش Super Cooling که در فریزر یخچال Bertino برای انجماد سریع مواد غذایی استفاده شده است.

 • حالت استفاده تعطیلات یا Holiday که به شما این امکان را می دهد تا در زمان مسافرت یخچال فریزر برتینو را در حالت استندبای قرار داده تا کمترین میزان انرژی را مصرف نماید. با یخچال فریزر برتینو دیگر نگران مصرف برق یخچال خود در مسافرت ها هم نخواهید بود.
 • ۴۰% صرفه جویی در قیمت نسبت به موارد مشابه در بازار. با یک مقایسه سرانگشتی یخچال فریزر برتینو با موارد مشابه در بازار که با امکانات مشابه و متریال مشابه باشند، متوجه خواهید شد که قیمت یخچال Bertino چقدر به صرفه است.

برای خرید یخچال فریزر برتینو روی این لینک کلیک کنید 

مقایسه مدلهای مختلف یخچال فریزرهای برتینو
یخچال فریزر برتینو مدل کمبی S7یخچال فریزر برتینو مدل X3یخچال فریزر برتینو مدل X4
رده انرژیA+AA+
ابعاد (ارتفاع × طول × عرض )195 × ۶۵ × ۶۶175 × ۶۵ × ۶۶180 × ۶۷ × ۶۰
گنجایش336 لیتر431+310=731350+290=640
لولای درب مخفیبلهبلهبله
سیستم کنترل هوشمند الکترونیکیبلهبلهبله
کمپرسورمجهز به کمپرسورهای نسل جدید با ۲۰% صرفه جویی انرژی بیشترمجهز به کمپرسورهای نسل جدید با ۲۰% صرفه جویی انرژی بیشترمجهز به کمپرسورهای نسل جدید با ۲۰% صرفه جویی انرژی بیشتر
سیستم سرمایش ۳D Coolingخیرخیربله
صفحه نمایشگر LED مجهز به ترمومتر و قفل کودکبلهبلهبله
سیستم خنک کننده سریع در یخچال و انجامد در فریزربلهبلهبله
مجهز فن گردش هوابلهبلهبله
100% بدون برفکبلهبلهبله
محفظه تنظیم رطوبت برای میوه و سبزی جهت ماندگاری بالابلهبلهبله
قابلیت تنظیم حالت تعطیلات برای صرفه جویی در مصرف انرژی (Holiday)بلهبلهبله
آبسرد کن مجهز به قفل کودکبلهبلهبله
سیستم محافظ نوسان برقبلهبلهبله
لاستیک های بین درب (گسکت)بلهبلهبله
آلارم باز بودن درببلهبلهبله
سیستم روشناییLED فوق کم مصرفLED فوق کم مصرفLED فوق کم مصرف
صدای کمپرسور یخچال45 دسی بل45 دسی بل45 دسی بل
گارانتی60 ماه گارانتی تعویض بدون قید و شرط روی کمپرسور
۲ سال گارانتی تعمیرات
۱۰ سال تامین قطعات
60 ماه گارانتی تعویض بدون قید و شرط روی کمپرسور
۲ سال گارانتی تعمیرات
۱۰ سال تامین قطعات
60 ماه گارانتی تعویض بدون قید و شرط روی کمپرسور
۲ سال گارانتی تعمیرات
۱۰ سال تامین قطعات
سایر ویژگی هاتکنولوژی کره با مونتاژ ماشین آلات ساخت ایتالیا
طراحی زیبا و منحصر به فرد کره
قفسه متحرک و تاشو
جای مخصوص بطری
تکنولوژی کره با مونتاژ ماشین آلات ساخت ایتالیا
قفسه متحرک و تاشو
شلف درب با عمق بالا
تکنولوژی کره با مونتاژ ماشین آلات ساخت ایتالیا
طراحی زیبا و منحصر به فرد کره
قفسه متحرک و تاشو
جای مخصوص بطری
شلف درب با عمق بالا
مشخصات فریزر5 طبقه فریزر مجهز به جای قالب یخ
سیستم انجماد سریع
رده انرژی B
۷ طبقه برای نگهداری مواد منجمد ضد ضربه
کشو مخصوص نگهداری قالب یخ
مجهز به پایه های قابل تنظیم و چرخ دار
۳۱۰ لیتر گنجایش
رده انرژی A
۲۹۰ لیتر گنجایش
سیستم انجماد سریع
۷ طبقه برای نگهداری مواد منجمد ضد ضربه
محفظه ساخت قالب مکعبی یخ به صورت دستی
مجهز به پایه های قابل تنظیم و چرخ دار
مجهز به یخساز مکانیکی
شلف مخصوص بطری های نوشیدنیخیرخیربله