مضرات آون توستر ی

مزایا آون توستر | شایعات درباره مضرات آون توستر

, ,

آون توستر را نمی توان وسیله ای بی عیب و نقص خواند اما مزیت هایی که دارد چنان زیاد و چشمگیر است که این وسیله را به یکی از محبوب ترین وسایل آشپزخانه بدل نموده است. بسیاری از برندها شایعاتی را در خصوص آون توستر بیان می کنند که برخی از آن ها صرفا جهت تبلیغاتی داشته و ارزشی جز این ندارند. در این مقاله به بررسی مزایاو مضرات آون توستر می پردازیم و سپس شایعات مربوط به مضرات آن را بررسی می کنیم.

مزایای آون توستر

یکی از اصلی ترین مزایای آون توستر ، این است که به شما امکان آشپزی همزمان چند غذا را می دهد. برای آشپزخانه های کوچک و مهمانی های بزرگ، بسیار مفید است. مزیت بعدی توستر ها، راحتی در تمیز کردن آن ها است. یکی از معضلات اصلی بانوان تمیز کردن اجاق گاز می باشد به خصوص در زمان هایی که اجاق روغنی شده باشد.‌ ممکن است این کار، حتی ساعت طول بکشد.

تمیز کردن توستر ها به دلیل کوچک بودن و خاص بودن بسیار راحت تر و بهتر است.  اون توستر خیال شما را برای زمان راحت می کند. به خاطر سایز مناسب این وسیله و اندازه خاصی که دارد، خیلی سریع تر و راحت تر غذا را گرم خواهد کرد. این یعنی غذای شما سریع تر آماده خواهد شد و حتی اثرات مخرب زیست محیطی هم کمتر خواهد شد. آون توستر بهترین جایگزین برای فر می باشد.

البته این وسیله انواع متفاوتی دارد و شما می توانید بر مبنای سلیقه خود این وسیله را تهیه کنید. در برخی آون توستر ها، شما می توانید تنظیمات وسیله را به گونه ای انتخاب کنید که بنا به سلیقه شما عمل تست را انجام دهد

شایعات درباره مضرات آون توستر

شایعات در مورد مضرات آون توستر وجود دارد. آون توستر ها برای پخت نان، شیرینی و فست فود و سایر مواد غذایی طراحی شده اند. این وسیله امروزه در آشپزخانه های زیادی وجود دارد و مورد استفاده افراد زیادی است. توستر ها انواع بسیار زیادی دارند و هر کدام از آن ها معایب و مزایای بسیاری دارند. توستر های جدیدی که در بازار وجود دارند مزایای بسیار زیادی دارند اما در ادامه این مقاله قصد داریم‌ مضرات آون توستر ها را بررسی کنیم تا بدانیم اصلا این وسیله ضرری دارد یا نه؟! آیا مضراتی برای این وسیله هست یا خیر؟

همیشه برندها و محصولات رقیب برای تخریب بازار محصول رقیب به دنبال ایجاد شایعاتی هستند تا این اتفاق رخ دهد. برای مثال برای تضعیف محصول آون توستر همیشه شایعاتی مطرح می شود که بسیاری از آن ها از پایه و اساس اشتباه است. درر زیر به مضرات آون توستر می پردازیم. اما نکته مهم این است که باید توجه کنید تمام این نکات شایعه هستند.

در کشور ما مقدار قبض برق  خیلی زیاد نیست و تقریبا ارزان است و از این لحظا نباید نگران مصرف برق اون توستر بود اگرچه اون توستر ها معمولا بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ وات مصرف دارند باز هم کمتر از مایکرویو های ۲۰۰۰ واتی مصرف می کنند.  برای کسانی که خیلی زیاد مصرف برق خصوصا در زمان اوج مصرف دارند، می توان اولین نقطه ضعف توستر ها را برقی بودن آن ها نامید. اگر چه مصرف معمولی این وسیله بر مصرف برق تاثیر زیادی نخواهد داشت. پس این مسئله بطور کلی از معایب وسیله حذف می شود و نمی توان به آن سند معتبری داد.

پخت غذا در توستر

برخی از مضرات آون توستر

گفته می شود که سرعت پخت و گرمایش در این وسیله پایین تر از سایرین می باشد. اما بهتر است بگوییم این جزو فواید وسیله می باشد چون باعث پخت دقیق و بدون اشعه مواد غذایی خواهد شد. آون توستر بدنه ای فلزی دارد و از این رو بسیار داغ می شود و باید در استفاده از آن دقت زیادی کرد. نقطه ضعف هر وسیله ای می تواند در نحوه استفاده از آن باشد که این مسئله مختص به آون توستر نیست. اگر به درستی از هر وسیله ای استفاده نشود، می تواند به شدت خطرناک باشد.

اگر ارتباط دقیق و صحیحی با توستر برقرار نشود، الکتریسیته می تواند این وسیله را آتش بزند و باعث آتش سوزی شود. که این مسئله تماما به دقت فردی بستگی دارد پس نمی توان آن را جزو معایب این وسیله خاص دانست. به عبارتی می توان گفت که یکی از معایب آون توستر ، داغ شدن بدنه خارجی آن است. در زمانی که با آون توستر کار می کنید، اگر به بدنه آن دست بزنید، متوجه داغ شدن زیاد آن می شوید.

به همین دلیل آون توستر را در محلی قرار دهید که دور از دسترس کودکان باشد. البته توستر های جدید مشکلات را برطرف کرده اند. از این رو می توان گفت بسیار امن هستند.

البته این داغ شدن آون توستر ها در آون توسترهای بی کیفیت مشاهده می شود. ولی در مدلهای با کیفیت که از پشم سنگ ضخیم استفاده می کنند چنین نگرانی وجود ندارد و می توانید حتی گلدان را نیز روی آون توستر قرار دهید . برقدار بودن بدنه هم در توسترهای ضعیف مشاهده می شود که سیم کشی درستی ندارند ولی در توسترهای با کیفیت این مسئه مشاهده نشده.

اما مانند هر وسیله پخت و پز دیگری برای حفظ امنیت بیشتر اگر می خواهید درب آن را باز کنید و یا به بدنه آن دست بزنید، حتما حواستان باشد که از دستگیره و غیره استفاده کنید. باید بگوییم توستر های جدید معمولا مجهز به سیستم ایمنی و پیشرفته برای جلوگیری از گرمای بیش از حد هستند و این تمام مشکل و شایعات داغی را پشت سر می گذارد. در کل سعی کنید هر وسیله پخت و پزی مثل توستر را بدون نظارت به حال خود رها نکنید. مانند هر وسیله دیگری، این وسیله ممکن است در صورت عدم رعایت نکات دقیق توسط مصرف کننده، باعث سوختگی شود.

مضرات آون توستر ر

آیا اون توستر داغ می کند؟

سوختگی به وسیله توستر به راحتی اتفاق می افتد. ممکن است جزئی باشد اما باید همیشه مراقب باشید تا خطر به حداقل برسد. در آون توستر گاهی آتش سوزی هم رخ می دهد. ممکن است تکه های نان یا غذا در کف سینی و توستر بریزد و به راحتی در دفعات بعد آتش بگیرد و باعث دود گرفتن کل محیط شود. اگر ماده غذایی بیش از حد در توستر بماند، باز هم باعث آتش سوزی می شود. این عیوب را در برخی مقالات می بینیم که شایعه ای بیش نیستند. شما با تمیز کردن هرباره و دقیق وسیله خود و دقت در استفاده متوجه عدم بروز این مسائل خواهید شد.

برخی می گویند که در برخی از توستر ها هم به دلیل نقص فنی هم آتش سوزی رخ داده که هیچ سند معتبری در این زمینه موجود نیست و گزارش دقیقی داده نشده است. در کل حتما باید آون توستر خوب تهیه کنید و به درستی و خوبی از آون توستر خود مراقبت کنید. ظرفیت و گنجایش کم از دیگر عیب هایی است که برای آون توستر ذکر می شود. آون توستر برای افراد که به مقدار محدود غذا درست می کنند و یا تعداد نفرات کمی دارند، مناسب است.

ولی برای خانواده های با جمعیت بالا و برای افراد که مهمان زیاد دارند، استفاده از آون توستر به دلیل گنجایش بسیار کم مناسب نیست و نمی توان با آن غذای تعداد زیادی از افراد را تهیه نمود. که این مسئله با وجود آون توستر های جدید با ظرفیت بسیار بالا کاملا به فراموشی سپرده شده است.

توستر برتینو

شایعات بی پایه مضرات آون توستر

بسیاری از ما از آون توستر برای گرم کردن غذا استفاده می کنند. گرم کردن غذا با آون توستر در عین حال که یکی از جنبه های مثبت این دستگاه می باشد، با این حال، برخی می گویند که از دیگر معایب دستگاه هم محسوب می شود. چرا که گرم کردن غذا با آون توستر مدت زمان زیادی لازم دارد و برای کسانی که وقت کم دارند و عجله دارند مناسب نمی باشد. البته امروزه مدل های مختلفی از این وسیله در بازار موجود است که گنجایش و ظرفیت بسیار بالایی دارد و حتی می تواند برای مهمانی ها هم مورد استفاده باشد. و در وقت شما هم صرفه جویی خواهد نمود.

از دیگر مضرات آون توستر که بدون دلیل برای آون توستر بیان می شود، از بین بردن ویتامین ها و مواد مفید غذاها می باشد. حقیقت این است که در مقایسه با مایکرویو استفاده از این دستگاه موجب می شود که ویتامین های نان سفید و عناصر میکرو از بین نروند. همچنین تست کردن نان در آون توستر سبب کاهش سطح کلسترول شده و در مواردی از ابتلا به سرطان روده جلوگیری می کند.

همچنین نان های تست شده در آون منجر به زیاد شدن میزان گلوکز در خون می گردد. زمانی که شما از این وسیله برای گرم کردن نان یا تست کردن آن استفاده می کنید. به دلیل حرارت بالای این وسیله، ویتامین های نان کاملا از بین می رود و تنها از آن نشاسته ای باقی می ماند که بدون کالری می باشد و راحت هضم می شود. البته باید توجه کنید که نشاسته باعث افزایش وزن زیاد می شود. که این مسئله هم کاملا از طرف دانشمندان حذف شده محسوب می شود و بیشترین مشکل شامل مایکروویو است که با اشعه کار می کند.

فواید آون توستر

اخبار بی اساس در خصوص آون توستر

یکی از شایعات بسیار بدی که از اون توستر ها به دست آمده و به عنوان مضرات آون توستر بی اساس ارائه شده  این است که، آون توستر ها در شرایط بسیار داغ شدن، منفجر شده اند و شیشه های آن به طور ناگهانی خورد شده اند و تکه های شیشه به قسمت های زیادی و حتی در صورت افراد پرت شده اند. در حالی که در آون توستر ها سامانه تنظیم حرارت نصب شده و شیشه های محکمی دارند. آون توستر ها و سایر وسایل برقی که از سیستم گرمایشی استفاده می کنند، از برق ولتاژ بالا برای تولید گرما استفاده می کنند. اگر شما مستقیما با برق تماس پیدا کنید می توانید با شوک شدید ان روبرو شوید و حتی باعث مرگ خواهد شد. که این مسئله برای تمام وسایل برقی صادق است و نمی توان به عنوان عیب آون توستر قبول کرد.

از این وسیله مانند هر وسیله برقی دیگری در نزدیکی آب استفاده نکنید. این نکته هیچ عیبی نیست بلکه برای رعایت نکات ایمنی ذکر خواهد شد.

غذا در توستر

 

برای مشاهده راهنمای خرید یک آون توستر خوب روی این لینک کلیک کنید

 

خرید اینترنتی آون توستر برتینو (روی فروشگاه مورد نظر کلیک کنید)

مدل Romano 50L

آون توستر برتینو مدل ROMANO-50L

فروشگاه آسان جهازخرید برتینو از دیجی کالا
3 پاسخ
  1. mv
    mv says:

    سلام.من مطلبی خوندم اگه روی المنت ها مواد غذایی بپاشه بشدت جرقه میزنه وخطرناکه این موضوع صحت داره؟

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.