طرز کار آون توستر

مزیت ها، کاربرد و طرز کار آون توستر

مزیت ها، کاربرد و طرز کار آون توستر

مقدمه طرز کار آون توستر

امروزه یکی از لوازم پرکاربرد موجود در فضای آشپزخانه ها، آون توستر ها به شمار می روند. با استفاده از آون توستر به راحتی تست و برشته کردن نان صورت می گیرد. از قابلیت های دیگر این محصولات پخت و پز و طبخ غذا در مدت زمان کم و با استفاده از ایجاد حرارت و گرما می باشد. همچنین توستر ها از مصرف انرژی بسیار کمی نیز برخوردار هستند. بسیاری از افراد به ویژه در هنگام برگزاری دوره همی و مهمانی های زیاد، زمان آماده سازی مواد غذایی برای آنها اهمیت بسزایی دارد. در این حالت برخورداری از یک دستگاه دارای قابلیت های بالا برای پخت و پز انواع مواد غذایی و در مدت زمان کم بسیار ضروری و لازم می شود. چرا که برای پذیرایی از مهمان ها آماده سازی یک غذایی خوشمزه و لذیذ از درجه اهمیت بالایی برخوردار می باشد. در این شرایط انتخاب یک آون توستر گزینه راهگشا و قابل قبولی محسوب می شود. چرا که آون توستر ها فرآیند آماده سازی انواع مواد غذایی را در مدت زمان بسیار کمی انجام می دهند. مضاف بر این، طعم و مزه طبیعی غذا در پرتو استفاده از این دستگاه ها حفظ شده و لذت برخورداری از یک غذایی خوشمزه و خوش طعم را برای مصرف کنندگان به ارمغان می آورد.

مزیت ها و فواید آون توستر

آون توستر ها یکی از گزینه های مناسب و کاربردی برای جایگزینی فر به شمار می روند. امروزه در اثر کوچک شدن مساحت و اندازه ساخت خانه ها، بسیاری از منازل به علت کمبود جا قابلیت استفاده از فر را در فضای آشپزخانه خود ندارند. در این شرایط و به منظور استفاده بهینه از فضای موجود در آشپزخانه استفاده از آون توستر یک راهکار مقرون به صرفه و مناسب محسوب می شود. از مزیت های دیگر خرید توستر، قابلیت ها و امکانات قابل توجه و کاربردی این محصولات می باشد. با استفاده از توستر به راحتی می توان به تهیه و پخت انواع شیرینی ها و کیک های خوش طعم و خوشمزه اقدام نمود. علاوه بر این در زمان پخت و پز نیز به میزان قابل توجهی صرفه جویی می گردد. گرم شدن سریع، یکی دیگر از مزیت های حائز اهمیت توستر به شمار می رود. فرآیند تولید و ایجاد حرارت در این دستگاه بسیار سریع و در کمترین زمان صورت می گیرد. به همین جهت برای گرم کردن انواع غذاها و برشته کردن نان، حساب ویژه ای روی خرید توستر می توان باز کرد. صرفه جویی در وقت و مصرف انرژی را هم باید در زمره فواید خرید اینترنتی آون توستر قرار داد. ابعاد مناسب و استاندارد دستگاه های توستر برای رسیدن به دمای مورد نظر زمان و انرژی کمتری را مصرف می کنند. همچنین خرید توستر با محیط زیست هم سازگاری کامل دارد. در اثر استفاده از توستر دمای آشپزخانه ها افزایش پیدا نمی کند. چرا که طراحی این محصولات به صورتی انجام گرفته است که گرمای بسیار کمی را در مقایسه با سایر محصولات تولید می کنند. به همین جهت با خرید آون توستر مارک خوب، دیگر به استفاده از دستگاه تهویه هوا در فضای آشپزخانه نیاز پیدا نمی شود.

غذا در آون توستر

قابلیت استفاده و کاربری آسان، از دیگر فواید آون توستر ها تلقی می شود. در هنگام استفاده از فر و به ویژه برای مشاهده فرآیند طبخ مواد غذایی در درون محفظه فر، نیاز به خم و راست شدن مکرر افراد می باشد. این امر برای اشخاص دارای مشکلات حرکتی، معلولان و سالمندان معضلاتی را ایجاد می سازد. در این شرایط و در جهت افزایش سطح رفاه این دسته از افراد، خرید اینترنتی توستر بسیار کمک کننده و راهگشا می باشد. سهولت در نظافت و تمیزی، یکی دیگر از فواید آون توستر ها قلمداد می شود. این محصولات به علت نوع طراحی و ساخت در مقایسه با فرها، به سهولت قابلیت نظافت و تمیز شدن را دارند. بر همین اساس، با استفاده از یک دستمال نرم و مناسب به نحو مطلوب می توان بخش های مختلف آون توستر را از هر گونه آلودگی و کثیفی تمیز کرد.

حتما بخوانید: آموزش تهیه پیتزا در آون توستر

انواع مختلف و طرز کار آون توستر

آون توستر ها متناسب با نوع نیاز و نحوه کاربری، از مدل های متنوع و گوناگونی برخوردار می باشند. آون توستر معمولی یکی از مدل های متداول این محصولات به شمار می رود. کاربرد این دستگاه بر روی سطوح مختلف مانند آشپزخانه و میز کار به راحتی صورت می گیرد. این مدل توستر، به منظور تست کردن و برشته کردن نان و گرم کردن انواع مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. نوع کاربری این محصولات بسیار ساده و راحت می باشد. اندازه این مدل دستگاه های توستر به صورتی می باشد که قابلیت برشته کردن شش تکه نان یا شیرینی به صورت همزمان، به راحتی امکان پذیر می باشد. همچنین در ساختار آون توستر معمولی، قابلیت ها و تنظیماتی تعبیه شده است که مصرف کننده می تواند متناسب با نوع نیاز خود، تنظیم مورد نظر را اعمال نماید. توستر معمولی علاوه بر قیمت مقرون به صرفه، در اندازه ها و ابعاد مختلف و متنوع طراحی و تولید می گردد. آون توستر فن دار، نمونه ای دیگر از این محصولات می باشد. فرهای فن دار به علت فرآیند تولید یکپارچه و یکسان حرارت، از طرفداران بسیاری برخوردار می باشند. با استفاده از این مدل توستر، گرم شدن مواد غذایی به صورت یکنواخت و یکپارچه صورت می گیرد. توستر فن دار، فرآیند پخت غذا را در دمای پایین انجام می دهد. همچنین در مصرف وقت و انرژی نیز به میزان قابل توجهی صرفه جویی می کند. تسریع در فرآیند پخت و پز یکی از مزیت های شاخص این نوع فر برقی می باشد. آون توستر فن دار برای بریان کردن، کباب کردن و طبخ مواد غذایی مختلف بسیار تاثیر گذار و مؤثر می باشد.

توستر دلمونتی

سایر مدل های مختلف آون توستر

آون توستر جوجه گردان، یکی دیگر از مدل های مختلف توستر به شمار می رود. یکی از قابلیت های حائز اهمیت این مدل، امکان طبخ گوشت می باشد. در ساختار این محصول یک محور قابل چرخش تعبیه شده است که قابلیت طبخ آسان گوشت را فراهم می کند. این مدل توستر در ابعاد مختلفی تهیه و تولید می گردد. مدل های بزرگ تر این محصولات دارای چند جوجه گردان مختلف می باشند. برای طبخ گوشت، آون توستر جوجه گردان بهترین گزینه محسوب می شود. این نوع فر برقی برای پخت و طبخ گوشت طراحی و ساخته شده است. بر همین اساس، امکان پخت و پز غذاهای دیگر در این نمونه محصول در بسیاری مواقع وجود ندارد. آون توستر دارای امواج مادون قرمز، از دیگر انواع این محصولات به شمار می آید. در این محصولات فرآیند پخت و پز به وسیله انرژی نور صورت می گیرد. این مدل فر برقی از کارایی و قابلیت های کاربردی و قابل توجهی برخوردار می باشد. پخت و پز مواد غذایی در این مدل توستر علاوه بر صرف زمان کم، برای یخ زدایی مواد غذایی نیز کاربرد گسترده ای دارد. برای طبخ انواع مواد غذایی مختلف، خشک کردن، یخ زدایی و گرم کردن غذا، خرید توستر دارای امواج مادون قرمز بسیار مناسب و مفید می باشد. لازم به ذکر است که برخی از مدل های فرهای فن دار از قابلیت مادون قرمز نیز بهره می برند. یخ زدایی مناسب برای مواد غذایی منجمد، صرفه جویی مناسب در مصرف انرژی، تولید گرما و حرارت یکنواخت و تسریع در پخت و پز مواد غذایی مختلف، از مزیت های قابل توجه این مدل توستر ها به شمار می رود.  

 

 

خرید اینترنتی آون توستر برتینو (روی فروشگاه مورد نظر کلیک کنید)

مدل Romano 50L

آون توستر برتینو مدل ROMANO-50L

فروشگاه آسان جهازخرید برتینو از دیجی کالا

 

طرز کار آون توستر

 

حتما بخوانید: دستور پخت پیتزای منجمد در آون توستر

حتما بخوانید: نحوه تهیه سیب زمینی پخته شدن همراه با تزئین در آون توستر

 

4 پاسخ
 1. hosain
  hosain says:

  لطفا برای مشتریانی که انگلیسی بلدنیستن راهنمای فارسی ایجاد کنید تا بهترین استفاده رو بتوانند از این محصول ببرند با تشکر

  پاسخ
  • A.ghayoor1361
   A.ghayoor1361 says:

   سلام. دوست عزیز دفترچه راهنمای آون توستر برتینو در سایت موجود است و همه چیز به فارسی آمزوش داده شده. فیلمهای آموزشی هم در کانال اپارات ما و همچنین فیلمهای اموزشی دیگر در دست تهیه می باشند که به مرور در سایت قرار میگیرند.

   پاسخ
 2. ناشناس
  ناشناس says:

  سلام اون تستر من دفترچه راهنما نداشته از نوع لمسی است ومن نمیدانم دمای آن را چگونه باید تنظیم نمود لطفا مرا راهنمایی کنید

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.