طرز استفاده و راهنمای خرید آون توستر

 

خرید آون توستر برای تسریع در فرآیند گرم کردن مواد غذایی و خوردن آنها، به ویژه برای افرادی که زمان کافی برای پخت و پز و فراهم کردن غذا را در اختیار ندارند، گزینه کارآمد و راهگشایی به شمار می رود. به طور معمول آون توستر ها به سبب برخورداری از قابلیت ها و امکانات مخصوص و منحصر به فرد و سهولت در فرآیند طبخ و پخت انواع و اقسام مواد غذایی، از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشند. بر همین اساس، امروزه از این محصولات در طیف وسیع و گسترده ای استفاده به عمل می آید. اگرچه دستگاه های توستر از مزیت ها و فواید قابل توجهی برخوردار می باشند، اما در هنگام خرید آون توستر و استفاده بهینه از این محصولات، آگاهی از یک سری اصول و نکات کاربردی مثمر ثمر واقع می شود. در بسیاری مواقع افراد دستگاه های توستر را با سایر وسایل خانگی مانند مایکروویو اشتباه می گیرند. در بسیاری مواقع دلیل عمده این امر نشأت گرفته از کاربرد ها و شکل ظاهری این دستگاه ها می باشد. اگرچه هر دوی این محصولات برای گرم گردن مواد غذایی و نان مورد استفاده قرار می گیرند، اما با در نظر نکات حائز اهمیت در هنگام خرید آون توستر می توان یک خرید مطلوب و راهبردی را رقم زد.

                                                                      راهنمای خرید آون توستر

لزوم خرید آون توستر و کاربردهای متنوع آن

همانطور که اشاره شد، خرید آون توستر برای گرم کردن و طبخ انواع مواد غذایی انتخاب مثمر ثمری به شمار می رود. بر همین اساس، چنانچه هدف مصرف کننده از خرید توستر در تست کردن نان برای تهیه یک صبحانه لذت بخش خلاصه می شود، استفاده از توستر ارزان در این زمینه برای برآورده ساختن نیازها مناسب و مفید می باشد. توستر ارزان و معمولی علاوه بر قیمت مناسب و مقرون به صرفه، فضای بسیار کمی را هم در محیط آشپزخانه به خود اختصاص می دهد. به طور معمول، توستر ارزان و معمولی در دو نوع دو برشه و چهار برشه به مصرف کنندگان عرضه می گردند که متناسب با حجم و میزان نان برای تست شدن می توان نسبت به خرید آون توستر مورد نظر خود اقدام نمود. چنانچه هدف مصرف کننده علاوه بر تست کردن نان، طبخ و گرم کردن مواد غذایی مختلف باشد، انتخاب آون توستر برتینو در این زمینه بسیار مؤثر و تاثیر گذار می باشد. آون توستر برتینو علاوه بر گرم کردن نان و مواد غذایی، برای تهیه همبرگر، گریل کردن سبزیجات، برشته کردن و کباب کردن گوشت و مرغ و تهیه پیتزا گزینه کاربردی و مفیدی تلقی می شود. بر همین اساس، در هنگام خرید آون توستر باید متناسب با نوع نیاز و نحوه کارایی محصول، برای تهیه آن اقدامات لازم را به کار بست.راهنمای خرید آون توستر

غذا در آون توستر

فواید و مزایای خرید آون توستر و تفاوت آن با مایکروویوها

امروزه خرید آون توستر به علت اشغال فضای کم به ویژه در آشپزخانه هایی که با مشکل کمبود فضا مواجه هستند، به یک امر ضروری و مسجل تبدیل شده است. بر همین اساس، به علت قابلیت ها و کاربردهای بالای این محصولات، خرید آون توستر در مقایسه با مایکروویو، از درجه اهمیت بالایی برخوردار می باشد. معمولاً فرآیند پخت در دستگاه های توستر، به وسیله تولید و ایجاد اشعه مادون قرمز و از طریق المنت های تعبیه شده در دستگاه آون توستر انجام می شود. در ساختار یک آون توستر متناسب با نحوه کارایی از دو یا چند المنت استفاده می گردد. حرارت ایجاد شده در درون محفظه توستر توسط المنت های آن سبب طبخ و پخت انواع مواد غذایی می شود. در این حالت علاوه بر پخت لایه های عمیق غذا، سطح بیرونی آن نیز برشته و پخته می شود. به همین جهت، در هنگام خرید آون توستر و به ویژه برای برشته کردن غذا این نکته باید مورد توجه قرار گیرد. در دستگاه های مایکروویو برای تولید و ایجاد حرارت از امواج الکترو مغناطیس استفاده می شود. این امواج سبب به جنبش درآوردن مولکول های موجود در مواد غذایی می شوند. بر همین اساس و در اغلب موارد سبب برشته شدن مواد غذایی نمی گردد. به طور کلی، امواج الکترو مغناطیس برای تسریع در به جوش آوردن مایعات و آب، به ویژه برای مواد غذایی دارای چربی بالا و آبدار انتخاب مناسبی محسوب می گردد. اگرچه خرید آون توستر در تسریع پخت مواد غذایی تاثیر گذار می باشد، اما برای گرم کردن و پخت غذا به زمان نسبتاً زیادی نیاز دارد. چراکه دستگاه های توستر برای رسیدن به دمای یکنواخت و مطلوب به منظور پخت غذا به زمان زیادی نیاز دارند. در صورتی که مایکروویوها در این زمینه از زمان کمتری برخوردار می باشند.راهنمای خرید آون توستر

انواع آون توستر

سایر تفاوت های خرید آون توستر و مایکروویو

خرید آون توستر در مقایسه با مایکروویوها هزینه کمتری را به خود اختصاص می دهد. قیمت های این دستگاه ها به ویژه آون توستر برتینو متناسب با نوع مدل بسیار متنوع و مختلف می باشد. این امر برای خرید آون توستر برای جهیزیه بیش از پیش می تواند مورد توجه قرار گیرد. در این میان می توان به توستر ارزان نیز اشاره کرد که از قیمت های مقرون به صرفه ای برخوردار می باشند. در سوی مقابل، دستگاه های مایکروویو از قیمت های به مراتب بیشتری در مقایسه با آون توستر ها بهره می برند. بر همین اساس، خرید آون توستر ارزان در این زمینه بسیار تاثیر گذار و مؤثر می باشد. از نظر مصرف انرژی خرید آون توستر ها از مصرف نسبتاً بیشتری در مقایسه با مایکروویو برخوردار می باشند. به طور معمول، مصرف دستگاه های توستر در حدود ۱۲۰۰ الی ۱۸۰۰ وات بوده، در صورتی که میزان مصرف انرژی مایکروویوها در حدود ۷۰۰ الی ۱۳۰۰ وات است. مضاف بر این، از آنجایی که دستگاه های توستر برای پخت و گرم کردن غذا زمان زیادی را نیاز دارند، این امر مصرف انرژی در این دستگاه ها را افزایش می دهد. بر همین اساس، از این نظر مایکروویو ها در مقایسه با خرید آون توستر ها مقرون به صرفه تر می باشند. بنابراین و به طور کلی، از مزیت مایکروویو ها می توان به مناسب بودن آن به ویژه برای گرم کردن نان، برشته کردن، مناسب برای غذاهای کم حجم و اشغال میزان فضای کم اشاره نمود. نقاط ضعف این دستگاه در زمان پخت بیشتر، امکان خشک شدن غذا، عدم انجام گرم کردن مایعات و مصرف انرژی بالا محدود می شود. در سوی مقابل خرید آون توستر با مزیت هایی نظیر زمان پخت کم، مناسب برای مواد غذایی مایع، مصرف انرژی کمتر و بهینه برای مواد غذایی دارای حجم زیاد می باشد.

                                                                       خرید آون توستر

راهنمای خرید آون توستر

نکات حائز اهمیت و کاربردی قبل از اقدام به خرید آون توستر

اندازه، ابعاد، حجم و فضای مورد نیاز مصرف کننده، یکی از نکات مهم قبل از خرید آون توستر به شمار می رود. در حال حاضر آون توستر ها در ابعاد و اندازه های متنوعی تولید و طراحی می شوند. بر این اساس، اندازه گیری فضای مورد استفاده و نوع مدل دستگاه باید مورد توجه قرار گیرد. برای ایمنی بیشتر مناسب است که میان فضای قرار گیری آون توستر با کابینت ها فاصله لازم رعایت شود. از طرف دیگر نیاز است که میزان فضای خالی برای دو طرف توستر نیز در نظر گرفته شود. توجه نمودن به فضای داخلی دستگاه انتخاب شده نیز از جمله نکات قابل توجه در خرید آون توستر به شمار می رود. بر این اساس باید متناسب با حجم و اندازه غذای طبخ شده نسبت به تهیه مدل مورد نظر اقدام کرد. معیار دیگر در خرید آون توستر تعداد قفسه های موجود در ساختار آن می باشد. به همین جهت برخورداری دستگاه از قفسه های بیشتر برای پخت تعداد بیشتری پیتزا بسیار مفید و کاربردی می باشد. داشتن قفسات بیشتر در ساختار دستگاه های توستر، قابلیت استفاده بهینه و مطلوب تر از فضای دستگاه را امکان پذیر می سازد. از دیگر نکات حائز اهمیت در این زمینه توجه به توان مصرفی دستگاه می باشد. توان مصرفی در هنگام خرید آون توستر، منعکس کننده انرژی مصرفی آن می باشد. بر این اساس، توان مصرفی دستگاه های آون توستر در حدود ۱۲۰۰ الی ۱۸۰۰ وات می باشد. در این میان تعداد المنت های تعبیه شده در دستگاه بسیار تاثیر گذار و مؤثر تلقی می شود. به طور معمول آون توستر برتینو از دو یا چهار المنت بهره می برد و در قسمت بالا و پایین دستگاه توستر مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع آون توستر

دیگر نکات کاربردی در خرید آون توستر

چنانچه خرید آون توستر با هدف برشته و کباب کردن مرغ صورت می گیرد، در هنگام خرید آون توستر باید دقت نمود که از جوجه گردان برخوردار باشد. دستگاه های دارای جوجه گردان از گنجایش و فضا بزرگی نیز بهره می برند. به همین منظور به راحتی می توان یک مرغ درسته را در محفظه آن قرار داد. توجه به محدوده دمایی نیز در حین خرید آون توستر نباید مورد غفلت واقع شود. از آنجایی که دمای لازم برای پخت انواع مواد غذایی متفاوت می باشد، این امر باید به شکل ویژه در هنگام خرید آون توستر مد نظر واقع شود. یکی از قابلیت های بسیار کاربردی و تاثیر گذار در طراحی و تولید آون توستر های جدید، عملکرد کانوکشن می باشد. این قابلیت سبب یکنواخت تر و سریع تر شدن فرآیند پخت غذا می شود. بر همین اساس، در ساختار این مدل آون توستر ها فن هایی استفاده شده است که با به گردش درآوردن گرما از طریق المنت های حرارتی، گرمای یکنواخت و یکپارچه بر تمام قسمت های غذا انتقال پیدا می کند. این ویژگی برای مغز پخت کردن و پختن مطلوب غذاهایی مانند پیتزا کمک شایانی می نماید. بر همین اساس، در هنگام خرید آون توستر به این مورد نیز به دقت باید توجه شود.

آون توستر مارک خوب

خرید اینترنتی آون توستر برتینو (روی فروشگاه مورد نظر کلیک کنید)
مدل Romano 50Lآون توستر برتینو مدل ROMANO-50Lفروشگاه آسان جهازخرید برتینو از دیجی کالا